top of page
  • Фото автораОльга Вірник

21 вересня – Міжнародний день миру

Оновлено: 9 квіт.

  • З 1981 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН 21 вересня стало днем всесвітньої відмови від насильства та вогню.

  • В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року.


Міжнародний день миру, хоч наразі ми і не маємо повноцінного миру у нашій Країні, – сповнена особливого змісту нагода черговий раз подякувати нашим Захисникам за усе, що вони роблять, за те, що вони – реальні супер герої, які роблять фантастичні речі для захисту України; необхідність ще раз згадати усіх наших Воїнів, які поклали своє життя за порятунок нашої Країни.


Колись у вже такому далекому 2016 році (знову ж таки) моя Маман ввічливо запитала, чи могли б наші студенти якось привітати наших захисників (на той час АТОвців). Так виникла ідея запросити бійців, які на той момент перебували у Києві, на кафедру тюркології і провести захід.


КНУ. Міжнародний день миру
КНУ. Міжнародний день миру

Метою заходу було донести до колег і студентів, що війна іде не десь там далеко на Сході, вона вже тут, у нашій Країні, наших родинах, у родинах наших знайомих (така була ситуація на той момент). Керівництво кафедри та Інституту активно підтримали цю ініціативу.


"Війна за 500 км звідси. Лише там переосмислюєш поняття миру. Там розумієш, що менше ніж за хвилину може не стати не лише миру, а й життя, всього сущого... Там розумієш, що слово патріотизм - це не просто поєднання звуків у слові", - каже Михайло Остріков, - доброволець, який пішов на фронт ще першого року призову.


КНУ. Міжнародний день миру
КНУ. Міжнародний день миру
Руслан Боровик

Так, ми почали відзначати Міжнародний день миру щороку, спочатку у межах кафедри, потім усім Інститутом, проводили концерти, лекції та навіть емоційно дуже потужну виставку фото учасника АТО, кіборга – Руслана Боровика: «Спогади про Героїв».


Руслан Боровик загинув 30 квітня 2022 року в бою поблизу міста Ізюм Харківської області.

А вже перед самим карантином ми запрошували наших Воїнів, капеланів, волонтерів, ветеранів і співробітників нашого Університету та інших визначних людей нашої Країни до Червоного корпусу, де лунали щирі й тремтливі слова подяки, підтримки, любові і молитов за наших Воїнів, за нашу Україну.Нині ми відзначаємо День миру не так, як в попередні роки: хтось із наших студентів і колег приєднався до лав добровольців, і щодня, ризикуючи життями, захищають Україну, майже усі волонтерять, донатять, перекладають правду Світу, захищають наші цінності на міжкультурному рівні, у площині дипломатії і багато-багато іншого.


Сьогодні мир в Україні – це усвідомлена мета, боротьба за право на мирне і щасливе життя у власній державі. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.


Мир – це щоденна праця кожного громадянина та громадянки на теренах України і закордоном. Усі роблять важливу справу, кожен і кожна на своєму місці наближають нашу Перемогу.


У мене сьогодні лише єдине прохання-побажання, – подякуйте ще раз нашим Воїнам, медикам, капеланам, волонтерам, усім хто наближає Перемогу України!!!

Привітайте і добрими словами, і донатами.
115 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page